1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Prototypy Toyoty na targach Japan Mobility Show 2023
13 listopada 2023

Pierwsza rocznica otwarcia stacji w Kowalach przez Grupę Chodzeń

Mija rok od otwarcia nowoczesnej stacji dealerskiej Carter Chodzeń w Kowalach, która wraz ze stacją Carter Gdańsk stworzyły trójmiejską dywizję Grupy Chodzeń.

Mija rok od otwarcia nowoczesnej stacji dealerskiej Carter Chodzeń w Kowalach, która wraz ze stacją Carter Gdańsk stworzyły trójmiejską dywizję Grupy Chodzeń.

- „Po pierwszych 12 miesiącach jedno jest pewne. Rozkręcamy się i nabieramy prędkości - mówi Prezes Piotr Chodzeń. - Cały czas zwiększamy sprzedaż w nowym obiekcie. Po okresie rozruchu i przy różnej dostępności samochodów, w październiku przekroczyła ona w niedawno otwartym obiekcie pół tysiąca nowych aut. Biorąc pod uwagę utrzymującą się sprzedaż w naszej pierwszej lokalizacji w Gdańsku przy al. Grunwaldzkiej 260, to spory sukces. Bardzo dynamicznie rozwija się także obszerny i nowoczesny serwis. W październiku przekroczyliśmy 1000 obsług miesięcznie.”

- „Nowa stacja dealerska buduje sobie rozpoznawalność na lokalnym rynku - dodaje Dyrektor Arkadiusz Lelukiewicz - Poznają nas klienci z południowych dzielnic Gdańska, a także z Pruszcza Gdańskiego, Nowego Dworu Gdańskiego, powiatów Gdańskiego i Starogardzkiego i przede wszystkim z Kolbud. Dobrosąsiedzkie relacje Gminy Kolbudy i stacji Carter Chodzeń nabrały stałego charakteru. Wspólnie budujemy ulicę Magnacką. Uczestniczymy w lokalnych wydarzeniach kulturalnych i przedsięwzięciach artystycznych. Wspólnie likwidujemy bariery, komplikujące życie niepełnosprawnym. Ale - to oczywiście nie wszystko. Aktywnie wspierając kulturę, współpracujmy z Festiwalem Jazz Jantar i Klubem Żak. Byliśmy partnerem Letniej Sceny Teatru Wybrzeże i Faktorii Kultury. Rosnąc, rozwijamy współpracę z dużymi partnerami, wśród nich Lechią Gdańsk. Podsumowując - to był bardzo dobry czas. Zarówno dla Carter Chodzeń, Toyota Carter, jak całej Grupy Chodzeń.”

Nowa stacja włączyła się też w doroczne działania charytatywne Grupy poprzez wsparcie lokalnych Domów Pomocy i Opieki Społecznej.