1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Rekordowe tempo rezerwacji nowej Toyoty Land Cruiser. 462 auta w godzinę
15 lutego 2024

Zawrotne tempo rezerwacji nowej Toyoty Land Cruiser 462 samochodów w godzinę

Ruszyła rezerwacja online nowej Toyoty Land Cruiser i w ciągu pierwszej godziny polscy klienci zarezerwowali 462 egz. nowej terenówki. Taką liczbę tego modelu zarejestrowano w ciągu całego ubiegłego roku w Polsce. Po sześciu dniach liczba rezerwacji sięgnęła już 702 egz.

 

9 lutego o godz. 11 uruchomiono rezerwację online nowej Toyoty Land Cruiser. Do wyboru były dwie najwyższe wersje wyposażenia legendarnej terenówki – Executive oraz limitowanej First Edition. W ciągu pierwszej godziny polscy klienci zarezerwowali 462 egz. tego modelu w obu wersjach, a do środy 14 lutego pula zamówionych samochodów powiększyła się do 702 egz.

Komentując te wyniki, Mariusz Sękalski, Manager Marketingu Produktu w Toyota Central Europe, podkreślił:

„To spektakularny sukces nowego Land Cruisera. Liczba rezerwacji pierwszego dnia przebiła wynik ubiegłorocznych rejestracji dotychczasowej generacji, co pokazuje, jak bardzo polscy klienci czekali na nową odsłonę tego auta. Land Cruiser łączy najnowocześniejsze technologie z klasyczną konstrukcją opartą na ramie i stałym napędem na cztery koła. Limitowana wersja First Edition idealnie oddaje ducha kultowych terenówek Toyoty sprzed lat, które zbudowały legendę tego modelu”.

Najczęściej rezerwowane warianty

Zarezerwowano wszystkie przeznaczone na polski rynek egzemplarze limitowanej odmiany First Edition, która wyróżnia się m.in. okrągłymi reflektorami Bi-LED, dwukolorowym malowaniem nadwozia i specjalną tapicerką. Oprócz tego zarezerwowano też 621 Land Cruiserów w wersji Executive.

W obu wersjach standardem jest przełomowy system rozłączania przedniego stabilizatora (SDM), który poprawia właściwości terenowe auta. Wersję Executive wyróżniają 20" felgi aluminiowe, cyfrowe lusterko wsteczne, wyświetlacz projekcyjny na przedniej szybie (HUD), podgrzewane i wentylowane skrajne siedzenia na tylnej kanapie oraz system Premium Audio JBL z 14 głośnikami.

Najczęściej wybieranym lakierem w przypadku nowego Land Cruisera Executive jest Avant-garde Bronze. Klienci chętnie decydują się na malowanie auta w kolorze Sand, a także klasyczny lakier Attitude Black.

Od 23 lutego 2024 roku będzie można składać zamówienia na nowego Land Cruisera bez rezerwacji. Ceny auta zaczynają się od 319 900 zł.

Cennik nowej Toyoty Land Cruiser